RMG Büyük Beden Kadın Portal

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Önerileri

17.02.2020
41

Doğru makyaj teknikleri sayesinde yüzü olduğundan daha ince gösterebilirsiniz. Özellikle yüz konturleme işlemi kadınların bambaşka bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Çeşitli makyaj modelleri yüzünde fazlalık bulunan kişilerin imdadına yetişir. Bu sayede çok kısa bir süre içinde yüzde beklenen etkiyi yaratabilmek mümkündür. İşte kilolu kadınların makyaj sırasında öncelik yapması gereken o tüyolar:

Kaşlar Kavisli Olmalı

Kaşların yapısı yüzün daha ince gözükmesine yol açar. Bu nedenle kaşlar şekillendirilirken dikkatli davranmak lazımdır. Yüze uyumlu olacak kavisli kaşlar sayesinde yüzünüzün çok daha ince gözükmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kaşlarınız kavisli değilse bir uzmandan yardım alarak kavisli kaşlara sahip olmayı düşünebilirsiniz.

Gözaltı Bakımı

Gözaltı morlukları ve şişliklerine karşı da önlem almak gerekir. Bu bölgelerin daha aydınlık yapılması gerekir. Yorgun yüz yapısı daha şiş gözükmeye yol açar. Kapatıcılar sayesinde göz altlarında oluşan bu olumsuz durumun üstesinden gelmeyi başarabilirsiniz. Yüzünüzdeki karanlık kısımları ise makyaj yardımıyla daha aydınlık bir hale getirmeyi düşünebilirsiniz. Tüm bu taktikler yüzün daha ince gözükmesine yardımcı olacaktır.

Göz Makyajı

Büyük gözler yüzün daha ince gözükmesine yol açar. Bu nedenle gözleri daha büyük gösterecek makyaj tekniklerine yönelmek lazımdır. Dumanlı göz, siyah eyeliner, buğulu makyaj tekniği sayesinde gözlerin normalden daha büyük görmesini sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak takma kirpiklerden yararlanarak etkinin biraz daha büyük olmasına neden olabilirsiniz.

Açık Renk Rujlar

Koyu renkli dudaklar yüz hatlarını ortaya çıkararak yüzün daha kilolu gözükmesine zemin hazırlar. Bu nedenle ruj seçimi sırasında da dikkatli davranmak gerekir. Göz makyajında abartılı davranarak ruj renginin daha açık renklerden seçilmesi doğru olacaktır. Beyaz tenliler şeftali, pembe ve mercan gibi renklerde karar kılabilirler. Özellikle ten renginizi hesaba katarak ruj seçimi yapmanız daha başarılı sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Makyaj Kontürleme Uygulamaları

Yüzü ince göstermek için kontür işlemine ağırlık vermek gerekir. Çene bölgesinde açık kontur uygulaması kilolu kadınlar için daha uygundur. Aynı zamanda burun ve alın bölgesinde de hafif gölgelendirme tekniklerinden yararlanmayı uygun bulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.