RMG Büyük Beden Kadın Portal

Vücut Tipine Uygun Nişan Elbiseleri

26.01.2020
36

Büyük bedenli bir kadın olarak nişan gününüz gelip çattıysa mutlaka doğru kıyafet tercihleri yapmalısınız. Vücut hatlarınıza uygun olmayan bir nişan elbisesinin içerisinde asla güzel gözükemezsiniz. Nişan elbiselerini abiye elbiseler kategorisinde değerlendirebiliriz. Vücut tipine uygun abiye elbise seçimi yapmalısınız.

Armut Vücut Tipi İçin Elbise Önerileri

Birçok kadının armut vücut tipinin özelliklerini barındırdığını söyleyebiliriz. Armut vücut tipi; ince bel ve geniş kalçalara sahip kadınlarda görülmektedir. Bu noktada, geniş kalçalarınızı gizleyecek elbise modellerini dikkate almalısınız. Büyük bedenli bir kadın olarak kalçalarınızı gizlemek istiyorsanız üst kısmı dar, etek kısmı ise volümlü olan elbiselerden yana tercih yapmalısınız. Bunun yanı sıra, V yakalı ve göğüs dekoltesi bulunan elbise modellerinin de ilgiyi vücudunuzun üst kısmına çekeceğini söyleyebiliriz.

Dar omuzlara sahip bir büyük bedenli kadınsanız omuzlarınızın açıkta olacağı abiye elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Geniş kalçalara sahip olan kadınların dar ve ince kumaşlı abiye elbiselerden kesinlikle uzak durması gerekmektedir.

Elma Vücut Tipi İçin Elbise Önerileri

Elma vücut tipinin özellikleri arasında dar kalça, büyük ve dolgun göğüsler, geniş omuzlar ve kalın bel yer almaktadır. Bu özelliklere sahip bir kadınsanız kollarınız ve bacaklarınız ince olmakla beraber vücudunuzun orta bölgesinin kalın olacağını bilmelisiniz.

Elma vücut tipine sahip bir kadın olarak ilgiyi kalın belinizden çekmeye çalışmalısınız. Bunun için göğüs bölgenizi veya bacaklarınızı dekolte kullanarak ön plana çıkartabilirsiniz. Derin V dekoltesine sahip olan abiye elbiseler sayesinde bunu başarabilirsiniz. Ayrıca, düz kesimli yırtmaçlı abiye modelleri sayesinde de bacak dekoltesi yaratarak dikkatleri bacak bölgenize çekebilirsiniz.

Bu vücut tipine sahip olan kadınların kısa abiye modellerini dikkate almasını tavsiye edebiliriz. Sade ve derin göğüs dekoltesine sahip olan kısa nişan kıyafetleri sayesinde kesinlikle aradığınız şıklığı yakalayacaksınız. Ayrıca, göğüs altından genişleyen robadan abiye modelleri sayesinde de fazlalıklarınızın olduğu karın bölgesini tamamen gizleyebilirsiniz. Buna ek olarak, bacaklarınızı ön plana çıkartabilirsiniz.

Son olarak, kum saati gibi dengeli bir vücut tipiniz varsa orantılı vücut hatlarınız sayesinde neredeyse tüm nişanlık modellerini üzerinizde taşıyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.