RMG Büyük Beden Kadın Portal

Vücut Tipine Göre İnce Görünme Yolları

13.11.2019
55

Vücut tipine uygun bir şekilde kıyafet seçiminin yapılması oldukça önemlidir. Vücudu ince gösteren kıyafet modelleri aynı zamanda vücudun biraz daha dengeli bir şekilde gözükmesine neden olur. Vücudu daha ince göstermenin yolu ten rengine uygun şekilde kıyafet seçimi yapmaktır. Sadece beğendiğiniz tarza uygun olarak kıyafet almak, bu alanda yapılan ilk yanlışlardan biri olacaktır. Bu nedenle vücut tipini dikkate alarak alışverişe çıkmakta fayda var.

Elma Vücut Tipi İçin Giyim

Elma vücut tipine sahip olan kadınların göğüsleri ve kalçaları geniş, beli ise kalındır. Ayrıca kısa bir boynu bulunan kadınların geniş omuzları bulunur. Elma vücut tipi için giyim konusunda en çok dikkat edilmesi gereken durum boynu biraz daha ince ve uzun göstermektir. Bu nedenle en doğru sonuç V yaka kıyafet tiplerinde ortaya çıkar. Boyun kısmında desen ve süslemelerin yer aldığı parçalardan da  bu nedenle kaçınmak gerekir. Zira bu tarz modeller boyun bölgesinin istemsiz bir şekilde daha kalın gözükmesine neden olacağından oldukça risklidir. Bel kısmı için kalın kemerli modellerden kaçınmak lazımdır. Çünkü kalın kemerli bluz veya elbise modelleri bel bölgesine daha fazla vurgu yapar. Bu durum ise kalın belin ister istemez daha çok vurgulanmasına neden olacaktır.

Armut Vücut Tipi İçin Giyim

Armut vücut tipine sahip olan kadınların kalın bacakları, küçük göğüsleri ve dar omuzları bulunur. Bu tarz özelliklere sahip olduklarından dolayı üst bedeni biraz daha geniş şekilde göstermeye çalışmaları gerekir. Basen bölgesinden sonra bollaşan modeller vücudun dengeli gözükmesine neden olacağından dolayı sıklıkla bu vücut tipi için önerilen modeller arasında bulunur. Özellikle A kesim elbise modelleri, bol tunikler bu kadınlar için önerilen modeller arasında yer alıyor.

Kum Saati Vücut Tipi İçin Giyim

Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların geniş kalçaları ve ince belleri bulunur. Bunun yanında dolgun göğüslere sahip olduklarını belirtmek gerekir. Özellikle bu tarz vücut tipine sahip olanların ince bele vurgu yapması önerilen durumlar arasında bulunur. Basene tam olarak oturan elbise modellerinde karar kılabilirler. Bunun yanında büyük desene sahip olan giysi parçaları onlar için kesinlikle uygun değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.