RMG Büyük Beden Kadın Portal

Vücut Tipine Göre Giyinme Önerileri

Kadınlar için giyinmenin önemi büyüktür. Her ortamda şık olmak ve giyimiyle insanların dikkatini çekmek isteyen kadınların önündeki en büyük engel vücutlarındaki fazlalıklar ve bazı kusurlarıdır. Ancak, bu tip durumlardan her kadın şikayetçidir. Bu yüzden, bu problemlerden şikayet etmek yerine onları çözmeye dair alternatifler geliştirmek gerekir. Vücuttaki fazlalıkları ve kusurları kapatmanın yolu; hiç şüphesiz her kadının kendi vücut tipine uygun olarak giyinmesidir.

Vücut Tipine Göre Giyim Nasıl Olmalıdır?

Kıvrımlı bir vücuda sahip olan kadınlar; kusurlarını gizlemek adına bol ve salaş kıyafetler seçerler. Ancak,kıvrımlı hatları gizlemek adına çaba göstermek kadınların olduğundan daha kilolu gözükmesine sebep olacaktır. Bu yüzden, kıvrımlı hatlara sahip olan kadınların vücutlarına tam oturan bir kemer ve kontrast renklerde alt- üst takım giymesi önerilmektedir. Bu özelliklere sahip olan kadınlar; üzerlerine tam oturan bir korse veya bacaklarını daha uzun gösteren kesimi güzel bir pantalondan faydalanabilirler.

Kolları kalın olan kadınların ise sıfır kollu giyeceklerden uzak durması gerekir. Çünkü, kolsuz giyecekler, kalın kollu kadınların bu özelliklerinin daha çok ilgi çekmesine sebep olacaktır. Bunu önlemek isteyen kadınların bileğe doğru uzayan kollara sahip bluzlar giymesi, onların kollarının kalınlığını örten bir detay olacaktır. Ayrıca, bu özelliklere sahip olan kadınların dar kollara sahip bluzlar yerine kollarına oturan yarım veya orta boy kollara sahip bluzları giymesi tavsiye edilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Hülya Günay dedi ki:

  Toptan satısınız varmıdır

  1. RMG dedi ki:

   Merhabalar belirtmiş olduğumuz nurayı arayarak toptan birimlerimizle görüşebilirsiniz.
   Fatih Cad. Çınar Sk. Efendioğlu İş Mrk. No:24
   Merter- İstanbul +90 212 642 2952