RMG Büyük Beden Kadın Portal

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Her kadın için düğün günü, hayatının tartışmasız en önemli günüdür. Düğün günlerinde kadınların mükemmel gözükmek istediğini söyleyebiliriz. Bu noktada, önemli olan, her kadının vücut tipi için ideal gelinliği seçmesidir. Vücut tipini bilen bir kadın kendisine en uygun gelinliği seçecektir. Çünkü, vücudunda öne çıkarması gereken noktaların farkında olacaktır. Sonuç olarak, ortaya fevkalade bir gelinliğe sahip olan gelin çıkacaktır.

Armut Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçimi

Normal veya küçük göğüsler, geniş kalçalar ve ince bele sahip olan bir kadının armut vücut tipine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Armut vücut tipinin diğer adı üçgen vücut olarak bilinmektedir. Armut vücut tipine sahip bir kadınsanız kesinlikle ince belinizi öne çıkarmalısınız. Bu noktada, A kesim gelinlik modelleri; tercihiniz olmalıdır. Bu kesime sahip olan gelinlik modelleri sayesinde geniş kalçalarınızı gizleyerek ince belinizi ön plana çıkartabilirsiniz.

Prenses gelinlik modelleri; sizin için ideal gelinlik modelleri arasında bulunmaktadır. Adı üzerinde prensesler gibi salınmanıza sebep olacak gelinlik modelleridir. Derin V yakasına sahip gelinlik modellerinin de armut vücut tipine sahip kadınlar için çok uygun olduğunu belirtmeliyiz. Geniş kalçalarınız ve dar omuzlarınızı dengelemek istiyorsanız kayık yaka gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.

Elma Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçimi

Vücudunuzun üst kısmı geniş ise kesinlikle elma vücut tipine sahipsiniz. Buna ek olarak, kalın bir beliniz, büyük göğüsleriniz, düz kalçalarınız ve tüm bunlara zıt olarak ince bacaklarınız varsa tam olarak bu vücut tipinin özelliklerini yansıttığınızı söyleyebiliriz.

Bu noktada, dikkatleri bacaklarınıza çekmek adına derin yırtmaçlı gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Bu sayede, vücudunuzun üst kısmındaki fazlalıkları kamufle etmiş olacaksınız. Ancak, tek alternatifiniz bu değil! Dolgun göğüslerinizi ortaya çıkarmak için göğüs dekolteli gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. V yakalı gelinlikler; tam olarak bu niteliklere sahiptir. Kapalı yakaya sahip olan gelinliklerin elma vücut tipine sahip kadınlar için hiç ideal olmadığını söylemeliyiz. Üst kısmı dantel ve işlemelerden oluşan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Bu tür gelinlik modellerinin de göğüslerinizi ortaya çıkaracağını ve vücut üst kısmınızı hareketli olarak yansıtacağını belirtmeliyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.