RMG Büyük Beden Kadın Portal

Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi

18.02.2020
59

Herkesin vücut tipi birbirinden farklıdır. Bu nedenden kaynaklı olarak her elbise modelinin herkese uygun olması söz konusu olamaz. Mükemmel elbise modelinin belirlenmesi için vücut tipinin ciddiye alınması lazımdır. Vücut tipine özel olarak doğru elbise modeli çok daha kolay bir şekilde tespit edilebilir.

Armut Vücut Tipi İçin Elbiseler

Armut vücut tipi en yaygın olan vücut tipleri arasında bulunur. Armut vücut tipinde geniş kalçalar ve dar omuzlar bulunur. Bu nedenle vücutta dengeli bir görüntünün ortaya çıkarılması lazımdır. Daha çok ilginin kalçalardan uzaklaştırılmasına neden olacak abiye modellerinde karar kılmalısınız. V yakalı elbise modelleri armut vücut tipi için uygun abiyeler arasında bulunur. Bu sayede üst ve alt beden arasında dengeli bir görünüm oluşturabilir ve dikkati basenden uzaklaştırabilirsiniz. Eğer dar omuzlarınız bulunuyorsa omuzların açıkta olduğu elbise modelleri sizin için daha uygun olacaktır. Basen bölgesini ortaya çıkaracağından dolayı ince kumaşa sahip olan elbise modellerinden uzakta durmanızda fayda vardır.

Elma Vücut Tipi İçin Elbiseler

Elma vücut tipi armut vücut tipinden sonra en çok görülen vücut tipi olarak bilinir. Elma vücut tipinde dolgun ve büyük göğüsler bulunurken, bel kalın ve kalça düzdür. Bu nedenle elma tipinin abiye elbise seçimi yaparken çok dikkatli olması gerekir. Bel bölgesini gizleyecek elbise modellerinin tercih edilmesi daha doğru bir karar olur. Derin V yaka abiye modelleri elma vücut tipine en çok uygun olan modeller arasında bulunur. Ayrıca düz kesim abiyelere yönelerek çok daha şık bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Açık renkler elma vücut tipi için uygun olmayıp, fazlalıkların daha kolay bir şekilde ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle koyu renklerde karar kılmak daha mantıklı bir seçimdir.

Kum Saati Vücut Tipi

Kum saati vücudu için uygun abiye modelleri arasında A kesim, balık modeli, V yaka elbise modelleri bulunur. Büyük beden için abiye alacaklar özellikle siyah, lacivert, kahverengi gibi renklere ağırlık vermelidir. Bol kesimli ve dökümlü abiyeler ise büyük bedenli kadınlar için uygun değildir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.