RMG Büyük Beden Kadın Portal

Sağlıklı Kilo Verme Teknikleri

12.11.2019
48

Kilo vermek, bugün herkesin hakkında fikir sahibi olduğu konuların başında geliyor. Ancak bu konuda fikir beyan eden çok az sayıda kişi, gerçekten sağlıklı kilo verme hakkında donanım sahibi. Kilo verip fit bir vücuda kavuşmak, kilo problemi olan her kadının düşündüğü konulardan bir tanesidir. Hayallerinizdeki elbiseye girebilmek ve son derece şık bir kadın olarak hayatınıza devam edebilmek için birtakım detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Sağlıklı kilo verme, kişinin protein bakımından dayanıklılığını koruyup, yağlarını kasa dönüştürmesi ve sağlıklı bir biçimde fazla kilolarını kaybetmesi olarak açıklanabilir. Özellikle beden kitle indeksi çok yüksek olan kişilerin, mutlaka diyetisyen kontrolünde kilo vermek için çalışmaları gerekmektedir.

Ne Yapmalı?

Her şeyden önce, sağlıklı kilo verme teknikleri konusunda bir araştırma yapıyorsanız; diyetisyen ile çalışmanız gerektiğinin bilincinde olmalısınız. Diyetisyeniniz ile iletişime geçtikten sonra muhtemelen size bir hormon testi yaptırmanızı önerecektir. Bu test, herhangi bir gıdaya intoleransınız olup olmadığı konusunda size bilgi verecek, diyetisyeninizi de sağlığınız ile ilgili bilgilendirecektir. Bu bilgileri değerlendirecek olan diyetisyeniniz daha sonra size uygun bir diyet programı verecektir. Sağlıklı kilo verme teknikleri konusunda yardım almak istiyorsanız, mutlaka diyetisyenin vermiş olduğu bu listeye uymanızı öneririz. Ayrıca spor yapmak da mutlaka uygulamanız gereken adımlardan bir tanesi. Ancak yaptığınız sporun da önemi büyüktür.

Hangi Sporları Tercih Etmeli?

Sağlıklı kilo verme teknikleri konusunda mutlaka diyetisyene danıştıktan sonra hangi sporu yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Enerji harcatacak ve yağdan kilo vermenizi sağlayacak sporlar en sağlıklı olanlarıdır. Kendi başınıza yapabileceğiniz gibi, spor salonlarında yine eğitmenler ile spor yapmayı tercih etmeniz sizi motive edecektir. Aynı zamanda sizi disipline eden birisi de olacağı için, vazgeçmek gibi bir tercihinizin olmayacağını belirtmekte fayda var. Cardio, bu alanda tercih edebileceğiniz en iyi sporlardandır. Uzun süre ve düşük tempoda yürümek, yağdan kalori yakmanız için bir fırsat olabilir, besinleri çiğ ve taze olarak tüketmeli ve bol su içmeye de özen göstermelisiniz. Bu sayede çok sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.