RMG Büyük Beden Kadın Portal

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

11.11.2019
17
Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Mide küçültme ameliyatı, bugün kilo probleminden mustarip olan herkesin en az bir kere yaptırmayı düşündüğü ve araştırdığı ameliyatlar arasında yer almaktadır. Basitçe midenin bir bölümünün alındığı ve daha sonra uygun diyet programları ile hastanın kilo vermesinin sağlandığı bu ameliyatlar son derece önemlidir ve mutlaka bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Obezite tedavisinde oldukça önemli bir yöntem olarak karşımıza çıkan mide küçültme ameliyatı, kilo sorununuz varsa sizin de tercih edebileceğiniz ameliyatlar arasında yer almaktadır. Ancak bu noktada mutlaka uzman bir hekim ile görüşerek süreci yönetmek ve daha sonra da gerekli çalışmaları yaparak ameliyata hazırlanmak gerekmektedir.

Nasıl Yapılır?

Mide küçültme ameliyatı genelde en son yöntem olarak tercih edilmektedir. Cerrahi uygulamaların her zaman riski bulunduğundan ve yan etkiler ile karşı karşıya kalınabileceğinden ötürü, hastanın ilk olarak diyet ve egzersiz yapması gerekmektedir. Çeşitli hormon problemleri ile karşı karşıya kalınmışsa, doğru bir diyet ve egzersiz yöntemine rağmen hala kilo verilemiyorsa, doktor önerisi ve onayı ile mide küçültme ameliyatı yapılabilir. Genelde kısa süren bu ameliyatta midenin bir kısmı alınır ve böylece hastanın daha kısa sürede tokluk hissetmesi sağlanır. Mide küçültme ameliyatından sonra da uygulanacak rejimle, hızlı bir şekilde kilo verme hastaların tamamında görülür. Etkili olduğunu için bu ameliyat çokça tercih edilmektedir.

Neye Dikkat Etmeli?

Mide küçültme ameliyatı yaptıracaksanız, mutlaka bu alanda uzman bir doktor ile çalışmanız gerekmektedir. Ne yazık ki dünya çapında, tüp mide ameliyatı sırasında yanlış uygulama yapılmış birçok hasta bulunmaktadır. Bunun sonuçları ağır olabildiğinden, internet üzerinden ücret ve verimliliği iyi incelemeli, doktorunuz ile görüştükten sonra önerileri konusunda birçok birimden destek almalı ve daha sonra heyet tarafından da uygun görülmesi halinde, mide küçültme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Özellikle ameliyat sonrasında doktorunuzun size vermiş olduğu diyete birebir uymanız gerekmektedir. Bu ameliyat, özellikle sonrasında hastanın kendi sorumluluğu olduğu için önemlidir. Hastanın almış olduğu direktiflere birebir uyması, ameliyatın başarılı geçmesi hususunda son derece önemli faktörler arasında yer almaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.