RMG Büyük Beden Kadın Portal

Mevsime Uygun Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik seçimi; her kadın için hayati öneme sahiptir. Bu seçimi belirleyen birden çok kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerden bir tanesi hiç şüphesiz mevsime uygun gelinlik seçimidir. Düğününüz hangi mevsimde yapılıyorsa o mevsimin şartlarına model, desen, renk bakımından uyum sağlayacak gelinlik modellerini tercih etmelisiniz.

Yaz Gelinlik Modelleri

Düğün için en çok tercih edilen mevsim, hiç şüphesiz, yaz olmaktadır. Yaz gelinliklerinin cıvıl cıvıl olması gerektiğini söyleyebiliriz. Ancak, açık havada düğün yapıyorsanız nem ve sıcaklık faktörlerini kesinlikle hesaba katmalısınız. Sizi bunaltmayan bir kumaştan yapılan gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Ağır dantellerle süslenmiş, kabarık kollara sahip bir gelinliğin içerisinde eziyet çekmeniz olasıdır. Şifon gibi tüllerin ağırlıkta olduğu, dantel detaylarına seyrek yer verildiği bir gelinlik modeli bulursanız kaçırmamalısınız. Düşük omuzlu, kısa etekli, straplez gelinlikler; ideal bir tercih olabilir.

Kış Gelinlik Modelleri

Düğününüz kapalı bir alanda olacağı için istediğiniz gibi bir gelinlik seçebilirsiniz. A kesimli modeller, prenses modelleri, balık modelleri olmak üzere birçok alternatife sahipsiniz. Üç boyutlu çiçekli danteller ve uçuşan şifonlar ise kış mevsimine ambiyans olarak pek uygun değildir. Aksesuar seçiminde ise bonkör davranabilirsiniz. Gelinliğinizin üzerine gösterişli taşlar işleyebilirsiniz. Kabarık etekli modeller, işlemeli dantelli modeller; kış mevsimi için ideal özellikler taşımaktadır. Kış aylarında olduğumuz için ağır modelleri tercih etmekten kaçınmayın!

İlkbahar Gelinlik Modelleri

İlkbaharda yapılan düğünlerin önemli bir kısmı kır düğünleri olmaktadır. Yeşillik alanların doğal güzelliğine ek olarak her yerin çiçeklerle donatılmış olmasının gelinlik seçimlerinizi etkileyebileceğini konuşmalıyız. Midi boy ve kafes dantelden meydana gelen bir gelinlik, bu mevsim için idealdir. Balık gelinlik modelleri; eteğin çıkarılmasının ardından elbiseye dönüşmektedir. Bu tür bir gelinlik sayesinde düğün sonrası arkadaşlarınızla beraber rahatça eğlenmeye gidebilirsiniz. Aksesuar seçiminde ise doğal taşlardan yapılmış taçları tercih etmelisiniz.

Sonbahar Gelinlik Modelleri

Sarı ve kızıl yapraklar eşliğinde romantik bir düğün yapabilirsiniz. Ancak, sonbahar aylarında yağmurlu ve serin havaların varlığını dikkate alarak tercihler yapmalısınız. Beyazın farklı tonlarına sahip dantelli A kesim veya prenses gelinlikler; bu mevsim için idealdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.