RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilolu Kadınların Vücut Tipine Uygun Giyinme Kriterleri

10.11.2019
45

Vücut tipine uygun giyinmek isteyen kadınların her şeyden önce hangi vücut tipine sahip oldukları konusunda emin olması gerekir. Kilolu kadınların sahip olduğu vücut tipine genel olarak elma vücut tipi adı verilmektedir. Elma vücut tipinin özellikleri arasında büyük bir karın, dolgun göğüsler ve karınla eş değer genişliğe sahip bir basen yer almaktadır. Siz de bu vücut özelliklerine sahipseniz kesinlikle elma vücut tipini yansıtıyorsunuz!

Elma Vücut Tipine Sahip Kadınlara Giyim Tavsiyeleri

Elma vücut tipine sahip kadınların kilo fazlalıkları; karın bölgesinde sıklaşmaktadır. Karın bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak adına kısa vadede bir şey yapılması mümkün değilse dikkatleri karın bölgesinden uzaklaştırmak adına kolların, bacakların veya boynun ön plana çıkartılması gerekmektedir.

Elma vücut tipi kadınların uzun V yakalı kıyafetlerden yana tercih yapması gerekir. V yakanın vücudun üst kısmını olduğundan daha uzun gösterdiği bilinmektedir. Kruvaze kesimlerin elma vücut tipli kadınlar için ideal olduğunu belirtmek gerekir. Bunun yanı sıra, büyük desenli üst giysilerin tercih edilmesi önemli bir zorunluluktur. Elma vücut tipine sahip olan kadınlar; kısa ceketlerden ve gömleklerden uzak durmalıdır. Ayrıca, vücuda yapışan bluzların bu tipteki kadınları kilolu gösterdiğini belirtmek gerekir.

Elma vücut tipine sahip olan kadınların giymesi gereken kıyafetler arasında düz gömlekler, basenlere inen ceketler, enine değil boyuna çizgili bluzlar, bel kısmı asla yapışmayan bluzlar bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, bu vücut tipine sahip olan kadınların tunikten yana tercih yapması tavsiye edilmektedir. Tuniklerin vücuttaki fazlalıkların olduğu karın kısmını gizlemesine ek olarak basenleri olduğundan daha ince göstermesi söz konusu olmaktadır.

Elma vücut tipine sahip olan kadınların pantolon tercihinde dikkatli olması gerekir. Sonuç olarak, birden çok büyük beden pantolon alternatifi bulunmaktadır. Bu vücut tipine sahip olan kadınların düşük belli pantolonlardan kaçınması önemli bir gerekliliktir. Bunun yanı sıra, dar paçalı pantolonların asla giyilmemesi gerekir. Elma vücut tipine sahip olan kadınlar için boru paça veya geniş paça pantolonların tercih edilmesi mantıklı olacaktır. Ancak, bu tür pantolonların da vücudun üst kısmıyla uyumlu olması şarttır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.