RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilolu Kadınların Uzak Durması Gerekenler

09.11.2019
54

Kilolu kadınların fark etmeden yaptıkları bazı giyim hataları nedeniyle daha kilolu gözüktükleri aşikardır. Özellikle belli başlı konulara dikkat edilerek giyim konusunda daha başarılı bir sonuca varılabilir. Kilolu kadınların giyimde hataya düşmemesi için aşağıdaki durumları mutlaka dikkate almasında fayda vardır:

Kısa Ceket Modelleri

Kilolu kadınların sıklıkla tercih ettiği kısa ceket modelleri, yanlış bir kombin oluşturmaya neden oluyor. Belin biraz daha kalın gözükmesine neden olan kısa ceket modelleri kilolu kadınlara asla önerilmeyen parçalar arasında yer alır. Amacı fazlalıkları gizlemek olan kadınların bu nedenle mutlaka uzak durması gereken parçalar arasındadır. Bunun yerine kalçayı kapatacak uzun ceket modellerinde karar kılmak daha mantıklı bir karar olacaktır.

Çoklu Cepli Pantolon Modeller

Askeri tarza sahip olan pantolon modelleri kadınlar arasında bir hayli revaçta. Dönemin gözdeleri arasında bulunan bu model her ne kadar fark edilmese de, riskli bir seçim halinde bulunur. Zira cepli ve bol tarzda olan bu pantolon modelleri nedeniyle bacaklar olduğundan daha kalın gözükecektir.

Parlak Kumaşlar

Büyük bedende giyim hataları arasında parlak kumaşlarda bulunur. Parlak kumaşlar büyük bedenli kadınlar için tehlikeli bir yapıya sahiptir. Zira olduğunuzdan daha kilolu gözükmenize neden olabilir. Fazlalıkların ön plana çıkmasına neden olan bu parlak kumaş türü, bu nedenle ne üst giyimde ne de alt giyimde kesinlikle tercih edilmemelidir. Bunun yanında abiye modellerinde de aynı tehlike ortaya çıkacağından dolayı, abiye modellerinde de parlak renkler tercih edilmemelidir.

Düşük Bel Pantolonlar

Yeniden gündeme gelen ve kadınlar arasında sıklıkla tercih edilen düşük bel pantolon modelleri, büyük bedenlere asla önerilmeyen seçenekler arasında yer alır. Kalçanın daha geniş gözükmesine yol açan düşük bel pantolonlar aynı zamanda gün boyunca rahat vermeyeceğinden dolayı, kendinizi daha kötü hissetmenize neden olabilir. Yani gün içinde hem konforsuzluğa neden olurken, hem de şık olmayan bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle düşük bel pantolonlar yerine tercihinizi yüksek bel pantolon modellerinden yana yapmanız daha doğru bir karar olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.