RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilolu Kadınların Kaçınması Gereken Renkler

20.08.2019
104

Kıyafet modeli seçimi kadar, aynı zamanda kıyafet renginin doğru bir şekilde seçilmesi de daha zarif bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacaktır. Özellikle doğru bir renk seçilmediği takdirde, fazlalıkların daha çok ortaya çıkmasına neden olabilirsiniz.

Zayıf Gösteren Renkler

Zayıf gösteren renkler arasında daha çok koyu renklerin hakim olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle risksiz bir şıklık elde etmek amacınız bulunuyorsa, doğrudan bu renklerde karar kılabilirsiniz. Üstelik bu renkler fazlalıklardan şikayetçi olanlarında tam anlamıyla kurtarıcısı olacaktır. Mavi, yeşil, kahverengi, siyah, yeşil gibi renkler olduğunuzdan biraz daha ince gözükmeniz için tercih edebileceğiniz renk seçenekleri arasında bulunur. Bu sayede hem daha genç, hem de eskiye nazaran daha zayıf bir görüntü çizebilirsiniz.

Balık etli kadınların ısrarla kaçınması gereken renkler arasında ise, canlı ve neon renkler yer alıyor. Özellikle parlak renkler vücut hatlarını daha fazla ön plana çıkardığından dolayı bu alanda yanlış bir karar almanıza neden olabilir. Bu nedenle dolabınızdaki kıyafetlerin renklerini yeniden gözden geçirmeniz mantıklı olacaktır.

Zamansız Renk Seçenekleri

Kıyafet için renk seçimi yaparken, daha çok mütevazi ve sade renklerden yana karar kılabilirsiniz. Sade renklerin zamansızlık gibi bir özelliği vardır. Yani istediğiniz her dönem ve her mekana uygun olmak üzere bu renkleri tercih edebilirsiniz. Kirli beyaz, gri, siyah gibi renkleri genel olarak bluz, tunik, hırka, ceket gibi çeşitli parçalar üzerinde değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Bu renkler öte yandan her türlü parça ile büyük bir uyum sağlar. Bunun yanında iş yaşamınızda da daha ideal bir tarz belirlemek adına bu seçeneklere yönelmeyi tercih edebilirsiniz.

Şal ve eşarp seçiminde ise ten rengine göre harekete geçmenizde fayda var. Ten renginiz esmer veya buğday rengindeyse daha çok kırmızı, mercan ve beyaz renk aksesuar seçimine yönelenebilirsiniz. Ten rengi çok koyu olan kişilerin ise tercihini mor, kızıl, zeytin yeşili gibi renklerden yana kullanması daha olumlu bir sonuç ortaya çıkarır. Öte yandan büyük beden giyim konusunda sade renkleri tercih edebilir ve aksesuar seçiminde parlak renklere yönelmeyi de tercih edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.