RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilolu Kadınların Gelinlik Seçimleri Nasıl Olmalı?

Düğün günlerinin sorunsuz olarak atlatılması ve bir ömür boyu güzel bir şekilde hatırlanması için bu gün için yapılan kıyafet tercihlerinin kusursuz olması gerekir. Kilolu kadınların gelinlik seçimlerinde zorlandığını söyleyebiliriz. Her ne kadar yalnızca büyük bedenli kadınlar için gelinlik tasarlayan modacılar bulunsa da gelinlik seçiminde vücut tipine uygun tercihler yapıldığı takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Bir başka deyişle, kimseden yardım almadan da kendi kendinize doğru gelinliği bulabilirsiniz!

Kilolu Kadınlara Gelinlik Tavsiyeleri

Doğru seçilmiş bir gelinlik sayesinde vücudunuzdaki kilo fazlalıklarınızın olduğu bölgeleri rahatlıkla gizleyebilirsiniz. Gelinlik dünyasında 42 bedenden başlayarak 62 bedene kadar uzanan modeller bulunmaktadır. Bedeninize uygun gelinlik bulmakta herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak, bedenden ziyade gelinliğin modeli ve detayları daha çok önemlidir.

Kilolu bir kadın olarak çok fazla desenli ,fırfırlı, volanlı, kabarık, prenses kesimli modellerden uzak durmalısınız. Buna ek olarak, tam balık gelinlik modellerini de tercih dışına almalısınız. Çünkü, bu tür gelinlik modellerinin vücudunuzu tam anlamıyla saracağını söyleyebiliriz. Bir başka deyişle, kilo fazlalıklarınız, belirgin bir şekilde ortaya dökülecektir. Vücut fazlalıklarınızı gizlemek istiyorsanız asimetrik detaylara sahip olan gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Ayrıca, bol ve dökümlü gelinlikler de benzer işleve sahip olabilir. Bu tür gelinliklerin saten ve tül kumaşlara sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Kilolu bir kadın olarak aksesuar seçiminize de dikkat etmelisiniz. İri ve gereğinden fazla gösterişli aksesuarlardan kaçınmalısınız. Bunun yanı sıra, kilolu bir kadın olsanız bile hangi vücut tipine sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Elma, armut, dikdörtgen veya kum saati vücut tiplerinden hangisinin sizde olduğunu kesinlikle öğrenmelisiniz. Çünkü, ancak bu sayede, hangi bölgedeki fazlalıkları gizlemeniz gerektiğini kavrayabilirsiniz.

Dikdörtgen vücut tipine sahip bir kadınsanız düz kesim gelinlik modellerini tercih etmelisiniz. Armut vücut tipine sahip biriyseniz tercihiniz A kesimli büyük beden tasarımlar olmalıdır. Kum saati gibi dengeli bir vücut tipine sahipseniz yarım balık tasarımlı gelinlik modellerine öncelik tanımalısınız. Kalın beliniz varsa korse kullanabilirsiniz. İri kollarınız varsa kollu gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.