RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilolu Kadınların Etek Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Kilolu Kadınların Etek Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Kilolu kadınların pantolon modelleri arasında tercih yapması ne kadar zorsa etek modelleri arasında tercih yapması; bir o kadar kolaydır. Bunun sebebi, etek modellerinin sayıca fazla olmasıdır. Ayrıca, etek modellerinin vücut fazlalıklarını kapama konusunda çok daha başarılı olduğundan bahsedilebilir. Doğru bir etek tercihi sayesinde başka bir şey yapmaya gerek kalmadan fazlalıkların kamufle edilmesi söz konusu olmaktadır.

Vücut Tipine Uygun Etek Tercihleri

Kilolu ve uzun boylu kadınların yapılarından dolayı diğer kadınlara göre heybetli gözükmesi doğaldır. Bu bağlamda, etek tercihinin söz konusu heybetli görüntüyü kamufle edecek yumuşak detaylardan oluşması gerekir. Büyük beden etek tercihlerinde karmaşık renklerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Ayrıca, eteğin altında pantolon veya tayt giyilmesinden kaçınılmalıdır. Çünkü, kat kat kıyafet giymek; kilolu kadınların olduğundan daha kilolu gözükmesine sebep olacaktır.

Aslına bakıldığında, kilolu kadınların bu özelliklerinin avantajını kullanarak doğru kombinler yaratması mümkündür. Bel bölgesinde fazlalık olmayanların belden oturan ve etekleri genişleyen kesimleri kullanarak normal kilosunu gizlemesi söz konusu olacaktır. Bunun dışında, maksi boy etek seçmek; insanların ilgisinin kişinin boyunun uzunluğuna çekilmesini mümkün kılacaktır.

Kilolu kadınlar için etek tavsiyeleri verirken bir noktayı atlamamak gerekir. Bu tür kadınların giydikleri eteklerinin altına yüksek topuklu ayakkabı giymekten kaçınması şarttır. Çünkü, topuklu ayakkabılar; kilolu bir kadının olduğundan daha heybetli ve iri gözükmesine sebep olacaktır. Büyük beden etek tercihinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise vücuda tam oturan eteklerden kaçınmaktır. Vücuda yapışan kumaşa sahip olan etekler asla tercih edilmemelidir. Örneğin, likralı kumaştan yapılan etekler, kilolu kadınların hareket etmesini zor hale getirmektedir.

Kilolu kadınlar için etek tavsiyeleri arasında çan kesim etekleri söylemeden geçmek olmaz. Bu tür eteklerin gerçekten etkileyici bir dış görünüş yaratması söz konusudur. Çan kesim eteklerin bluz veya gömlek çeşitleriyle beraber kombin haline getirilmesi mümkündür. Alçak topuklu ayakkabılarla beraber kullanılması ise farklı bir avantaj olacaktır.

Büyük beden etek tercih etmek isteyen kadınların tercihlerini düz kesim eteklerden yana yapması tavsiye edilmektedir. Kalçayı örten bir hırka veya yelekle beraber kullanılmaları mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.