RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilolu Kadınlar İçin Günlük Hayata Uygun Giyim Tavsiyeleri

Kilolu bir kadın olarak kendinizi giyim konusunda sınırlandırmak zorunda değilsiniz! Ayrıca, bana hiçbir şey yakışmıyor düşüncesinden de kopmalısınız. Kilosundan bağımsız olarak her kadın güzel gözükebilir. Bu noktada, kiloya uygun giyim tercihlerinin yapılması şarttır. Gelin, bu kriterleri, hep birlikte inceleyelim!

Desen ve Renk

İnsanlar arasında kilo fazlası olan kişilerin siyah, lacivert ve kahverengi gibi koyu renklerden yana tercih yapması gerektiğine dair bir inanış bulunmaktadır. Bunun nedeni, hiç şüphesiz, koyu renklerin kiloyu gizlemesidir. Ancak, aynı zamanda açık renkler kullanmak da mümkündür. Baştan aşağı aynı rengin tonlarını kullandığınız takdirde açık renkler de tercih edebilirsiniz. Aynı rengin farklı tonları sayesinde vücudunuzda bölünmeyen bir devamlılık yaratabilirsiniz. Bu sayede, daha ince ve uzun gözükmenin sırrını keşfetmiş olacaksınız.

Desen konusu ise farklı bir önem taşımaktadır. Dikey çizgiler, her zaman birinci tercihiniz olmalıdır. Yatay çizgilerden kaçınmaya çalışmalısınız. Bunun sebebi, yatay çizgilerin sizi olduğunuzdan daha geniş gösterecek olmasıdır. Ayrıca, iri desenleri de tercih etmemelisiniz. İri desenler yerine birkaç farklı renge sahip küçük desenleri tercih etmelisiniz. Vücudunuzun üst kısmında kilolarınız bulunuyorsa düz renkli ve desensiz bluzlar; ilk seçeneğiniz olmalıdır. Desen kullanımını alt giyim parçalarına saklayabilirsiniz. Geniş kalçalara sahipseniz koyu renk pantolonlardan veya eteklerden yana tercih yapmalısınız.

Kesim ve Model

Geniş paçalı pantolonlar ve jeanler; ilk tercihiniz olmalı! Hafif gözüken bol kıyafetlerden yana seçim yapın. Ancak, gereğinden büyük bedenlere yönelmemelisiniz. Ayrıca, vücudunuza tabiri caizse yapışan kıyafetlerden uzak durmalısınız. Kesim ve model konusunda önemli olan kum saati gibi dengeyi tutturabilmektir. Bir başka deyişle, ne çok bol, ne de çok dar kıyafetleri giymelisiniz.

Bunun yanı sıra, hafif kumaşlı parçaları, bir arada kullanmalısınız. Layering tekniği sayesinde bu tür giyim parçalarını üst üste kullanabilirsiniz. Hafif bol bir tişört; her kilolu kadının kurtarıcısı olmaktadır. Bu tişörtün içerisine farklı bir renge sahip biraz daha uzun ve alttan gözükecek şekilde dar atlet giyebilirsiniz. Sonuç olarak, kilolu bir kadın olarak, güzel gözükmek adına gerçekten çok fazla alternatifiniz bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.