RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilolu Kadınlar İçin Giyim

15.02.2020
67

Kilosu kaç olursa olsun her kadın güzel gözükebilir. Özellikle bazı tüyoları dikkate alarak fazla kilolarınızı ustalıkla gizleyebilirsiniz.

Desen ve Renk Seçimi

Kilolu kadınların genel olarak kıyafetteki renk tercihi lacivert, siyah ve türevlerinden yana olduğu biliniyor. Ancak sadece koyu renk kullanma zorunluluğu olmayıp, kıyafetlerinizde açık renkleri de tercih edebilirsiniz. Kombininizde aynı rengin farklı tonlarını kullanmanız fazla kiloları gizlemek için harika bir çözüm yöntemidir. Bu sayede vücudunuz daha ince gözükürken, aynı zamanda daha uzun bir şekilde gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Desen konusu giyim konusunda en önemli durumlardan biridir. Daima yatay çizgileri tercih etmeni daha mantıklıdır. Desen büyüklüğü ise iri desenlerden çok küçük desenlerden yana olmalıdır. Küçük desenli parçalarla kiloları daha başarılı bir şekilde saklayabilirsiniz. Eğer üst bedende fazla kiloya sahipseniz, düz renge sahip olan desensiz bluz modellerini tercih etmeyi uygun görebilirsiniz. Alt parçalarda ise desenli parçalarda karar kılmanız uygun olacaktır.

Kesim ve Model

Kilolu kadınlar için pantolon seçimi konusunda da özenli davranmak gerekir. Özellikle bu tarz beden yapısına sahip olan kişiler için geniş paçalı pantolon modelleri daha uygundur. Aynı zamanda Jean pantolon modellerini de çok iyi bir şekilde taşıyabilirler. Genel anlamda bol ve hafif duran modellerde karar kılabilirsiniz. Ancak oversize modellere yönelmek bu anlamda yapılabilecek en büyük hatalardan biridir. Daha kilolu gözükmenize neden olacak büyük beden kıyafetlerin yanı sıra aynı zamanda vücudunuza yapışan parçalardan da uzakta durmanız doğru olacaktır. En çok dikkat edilmesi gereken durum ise dengeyi kurmaktır. Kıyafetlerinizin ne çok bol, ne de çok dar olmaması gerekir.

İpuçları

Zarif bir görünüm yaratmak için topuklu ayakkabılar her daim ilk tercihleriniz arasında bulunmalıdır. Eğer tercihiniz düz taban ayakkabılardan yana olacaksa babet modellerinde karar kılmanız daha doğru olacaktır. Ayak bilekleriniz kalınsa kaçınmanız gereken ayakkabı modellerinden biri bantlı topuklu ayakkabı modelleridir. Bunlar ayak bileklerinizin olduğundan daha kalın gözükmesine yol açtığından ısrarla kaçınmanız gereken seçenekler arasında bulunur. Ayrıca fazla büyük ve abartılı takı modelleri yerine küçük takılarda karar kılmanız önerilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.