RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilolu Kadınlar Güzel Giyinmek İçin Neler Yapmalı?

Kilolu bir kadın olsanız bile vücut tipinize uygun olarak giyindiğiniz takdirde kendinizi şık ve rahat hissedebilirsiniz. Doğru kıyafet tercihleri yapmalısınız. Her türlü giyim parçasını doğru kombinler haline getirmelisiniz. Vücudunuzdaki güzel kısımları öne çıkarmalısınız. Fazlalıklarınızın olduğu kısımları ise gizlemelisiniz. Hangi kıyafetlerin sizin için en iyi sonucu verdiğini bilmelisiniz.

Doğru Kıyafet ve Aksesuar Tercihi

Doğru aksesuarları seçtiğiniz takdirde kilo fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz. Tunik; kilolu kadınların giymeyi en çok sevdiği ürünler arasında bulunmaktadır. Tunikleri geniş kemerlerle beraber kullandığınız takdirde kilo fazlanızın olduğu kısımları gizleyebilirsiniz. Ayrıca, ışıltılı küpeler ve enerji veren bantlar sayesinde vücudunuzdan ziyade yüzünüzün dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Büyük beden kıyafetleri kullanarak kilolarınızı gizlemeyi tercih edebilirsiniz. Bu tür kıyafetlerin sayısı bir hayli fazladır. Hemen hemen hepsi, 44 bedenin üzerindedir. Ancak, bu tür kıyafetleri kullanmaya gerek kalmadan da yalnızca doğru kıyafet tercihleri yaparak olduğunuzdan zayıf gözükebilirsiniz.

Her şeyden önce, vücut hatlarınıza uygun olan pantolon tercihleri yapmalısınız. Birçok kilolu kadın, küçük pantolonlar yerine geniş ve büyük pantolonlar giymeyi tercih eder. Ancak, bu iki tercihin de yanlış olduğunu söylemeliyiz. Gereğinden büyük pantolonların vücut şeklinizin gizlenmesine sebep olacağını vurgulamalıyız. Bu şekilde, hantal gözükeceksiniz. Bu bağlamda, dar veya geniş pantolonlardan ziyade orta darlığa sebep olan pantolonları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Etek seçiminde de orta uzunluğa sahip etekler; sizin adınıza doğru tercih olacaktır.

Kilolu bir kadınsanız pantolon yerine etek giymeye özen göstermelisiniz. Çünkü, etekler, modelleri gereği geniş bir yapıya sahiptir. Etekler sayesinde hem kilolarınızı gizlemiş olursunuz hem de eteklerin kiloları gizlemek için giyildiğine dair algıyı ortadan kaldırmış olursunuz. Bunun yanı sıra, tüm kıyafet kombinlerinizde siyah renge yer vermek zorunda değilsiniz. Siyah başta olmak üzere koyu renklerin kişiyi olduğundan zayıf gösterdiği doğrudur. Ancak, şık olmak adına farklı renk tercihlerine de yönelmelisiniz. Örneğin, geniş kalçalarınız, büyük göğüsleriniz ve dar omuzlarınız varsa; koyu renkli alt giyim parçalarıyla kalçalarınızı gizleyebilir, açık renkli giyim parçalarıyla da vücudunuzun üst kısmını vurgulayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.