RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilolu Kadınlar Gece Kıyafetlerinde Nasıl Seçim Yapmalı?

Kilolu kadınların geçmişte kendilerine uygun gece kıyafeti bulmakta zorlandığını söyleyebiliriz. Ancak, günümüz tekstil dünyasında bu tür durumların yaşanması pek mümkün değildir. Her şeyden önce, yalnızca büyük beden kadınlar için büyük beden abiye elbiseler tasarlayan markalar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, özel modacılar sayesinde büyük bedenli kadınların kendilerine uygun gece elbiselerini diktirmesi mümkün olmaktadır. Bu noktada önemli olan, kilolu bayanların vücut tiplerini bilmesi ve ona uygun gece elbiselerini tercih etmesidir. Bilhassa gece elbiselerinin kesimleri, vücut tipine uygun olmalıdır. Ancak, bu şekilde, vücuttaki fazlalıklar gizlenebilir.

Kilolu Kadınlar Gece Kıyafetlerinde Hangi Detaylara Dikkat Etmeli?

Büyük bedenli kadınların açık renkli elbiseler giymekten kaçındığı bilinmektedir. Siyah ve koyu tonlardaki elbiseleri tercih ederler. Ancak, zannedilenin aksine, kilolu bayanların açık renkli elbiseleri kullanması mümkündür.

Abiye kıyafet konusunda sorunlar yaşıyorsanız düz kesim tunikleri ve geniş paçalı pantolonları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra, büyük beden kıyafetlerde her zaman akıcı kumaşlar kullanmalısınız. İpek şifondan yapılmış bir pantolon; büyük bedenli kadınlar dahil olmak üzere her kadın için en ideal alt giyim parçaları arasında bulunmaktadır.

Az detaylı, herhangi bir abartısı olmayan, oldukça zarif ve şık bir tunik sayesinde hayalinizdeki gece elbisesine sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, büyük beden abiye elbiselerinde yatay desenler yerine dikey desenlere ve çizgilere yer vermelisiniz. Çünkü, yatay çizgiler, sizin olduğunuzdan kilolu, dikey çizgiler ise normalden daha zayıf gözükmenize neden olmaktadır.

Bazı kadınlar, volan ve fırfır içeren elbiseleri tercih etmek isterler. Bu tür elbiselerin ayrı bir ışıltısı bulunmaktadır. Ancak, bu tür elbiseleri tercih ettiğiniz takdirde bedeniniz olduğundan çok daha geniş gözükecektir. Buna ek olarak, kıyafetlerinize akıcılık kazandırmak adına nakışlardan faydalanabilirsiniz. Bilhassa özel bir gece elbisesi diktiriyorsanız kesinlikle nakışlar ekletmelisiniz.

Kesim konusunda ise daha dikkatli olmalısınız. Büyük bedenli kadınlar için kullanılan geniş kol kesiminin oldukça avantajlı olduğuna değinmeliyiz. Çünkü, geniş kol kesimi sayesinde kıyafetin içerisinde kesinlikle rahat edeceksiniz. Sonuç olarak, doğru hamleler yaptığınız takdirde katıldığınız davetin en şık kadını olmayı başarabilirsiniz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.