RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kilo Vermeden Daha İnce Gözükmek Adına Neler Yapılmalı?

Kilo vermek isteyenlerin bu yüzden kendilerini riskli pozisyonlara soktuğu bilinmektedir. Günümüzde 36 beden olmak için uğraşan sayısız genç kadın bulunmaktadır. Kilo verebilmek adına neredeyse hiçbir şey yemeyen hatta yediklerini kusan kadınların sayısı pek az değildir. Ancak, kilolu olmak; dünyanın sonu olmadığı gibi tek bir gram dahi vermeden oldukça etkileyici bir dış görünüşe sahip olabilirsiniz. Peki ama nasıl?

İnce Gözükmek İçin İşe Yarayacak Tavsiyeler

İnce gözükmek adına rahatlıkla topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Birçok kilolu kadının topuklu ayakkabı giymekten kaçındığı bilinmektedir. Ancak, doğru ayakkabı tercih edildiği takdirde topuklu ayakkabı sayesinde olduğundan ince gözükmek mümkün hale gelmektedir. Nude renkteki topuklu ayakkabılar; ten renginizle bir bütün haline gelecektir. Bu ayakkabılar sayesinde hoş ve göz alıcı bir görünüme sahip olacaksınız. Ancak, kesinlikle, bilekten bağlı modelleri kullanmamalısınız. Bu modeller; basık ve kısa gözükmenize sebebiyet verecektir. Bir başka deyişle, normalden daha şişman gözükürsünüz.

Birçok kadının vücuduna kıyasla çok daha ince el ve ayak bilekleri bulunmaktadır. Bu durumun avantajını kullanmalısınız. Dekolte gerekiyorsa dekolte giyinmeyi tercih etmelisiniz. Kesik paça pantolonları kesinlikle ön plana çıkarmalısınız. Ayrıca, bol paçalı pantolonları da tercih edebilirsiniz. İnce ayak bilekleriniz varsa ayak bileklerinizi tamamen ortaya çıkaracak türden alt giyim parçalarına yer vermelisiniz. Üst giyim parçası tercihinizi ise yarım kol kıyafetlerden yana yapmalısınız.

Kemer kullanarak kesinlikle illüzyon etkisi yaratabilirsiniz. Kış aylarında kabanın üzerine belinize takacağınız kemer veya yaz elbiselerinin üzerine ekleyeceğiniz bir kemer sayesinde olduğunuzdan çok daha ince gözükebilirsiniz. İki parçalı bir giyim tarzı; her zaman zayıf göstermektedir. Tüm bunlara ek olarak, kumaş seçimi, hayati önem taşımaktadır. Saten, ipek, şifon veya kaşmir gibi kumaşlar; ince ve hafif olmalarından dolayı tercih edilmelidir. Bu sayede, göbek veya basen olmadan yaşamanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Yüksek bel pantolon kullanarak basenlerinizin gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kilolu kadınlar için önemli tavsiyelerden birisi şal konusunda olmaktadır. Uzun şal veya atkılar sayesinde boyunuzu normalden daha uzun, bedeninizi ise daha ince gösterebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.