RMG Büyük Beden Kadın Portal

Kestanenin Faydaları Nelerdir, Nasıl Tüketilmelidir?

11.05.2019
96
Kestanenin Faydaları Nelerdir, Nasıl Tüketilmelidir?
Havaların soğuması ile birlikte kışın o eşsiz sokak lezzeti tezgahlarda yerini aldı, cezbeden kokusu ve lezzeti ise herkesin gözünü kestaneye çevirmesine sebep oluyor bir çok faydası olan kestane yanlış şekilde tüketildiğinde sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.  Eğer ciddi derecede olan sağlık sorunlarından etkilenmek istemiyorsanız yazımızın devamını okumaya devam ediniz.
Bir çok farklı kestane çeşidi bulunmaktadır;
  1. Amerikan Kestane
  2. Çin Kestanesi
  3. İspanyol Kestanesi
  4. Japon Kestanesi
  5. Kore Kestanesi
İçerisinde diyet lifi bulunan kestane faydalı yağlar, mineralleri de içerisinde barındırıyor.

Kestanenin Faydaları

Kestane Diyabeti Önerler : uzmanlara göre kestane içeriğinde olan düşük glisemik özellikle diyabet hastalarının kan şekerlerini düzenlemesine destek olabilmektedir. Bu aşamada tehlikeli olan sivri damlaların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Kestane Cildi Besler : B vitamini içeren Kestane cildinizi beslemektedir.beyin fonksiyonlarını geliştirmektedir.

Enerji verir Sindirimi Düzenler : Kestane karbonhidrat içermektedir bu yüzden enerjinizi yükseltir.Sinir sitemi işlevine oldukça destek olmaktadır.

Kestane Kemik Güçlendirir : İçeriğinde bakır içeren kestane kemiklerinizi güçlendirilmesine destek  olacaktır.

Kanser Riskini Azaltmaktadır :  Kestane içeriğinde manganez bulundurduğu için kanserle savaşır,kan pıhtılaşmasının önüne geçmek içinde kullanılmaktadır.

Çölyak hastalarına faydalıdır : ince bağırsağa  zarar veren hastalık için çok faydalı olduğu söylenmiştir, kestane Gluten içermez.

Kestane Nasıl Tüketilmelidir?

kestane nasıl tüketilmelidir

Bir çok uzmanın kestaneyi haşlanmış olarak tüketilmesi gerektiğini savunuyor fakat çok fazla tüketilmesi’de sağlık açısından riskli olacağını söylenmiştir.  Uzmanların ayrıca kavrulmuş olarak tüketilen kestanelerin vitaminleri kayıp ettiğini ayrıca kanserle karşı koruyucu özeliğinin’de bu şekilde kayıp olduğunu söylemektedirler.

Pişirme aşamasında kestaneyi mümkün oldukça ateşten uzak tutmanızda fayda var. bu şekilde vitamin ve mineral kayıplarının’da bir bakıma biraz daha önüne geçilmiş olacaktır. Fırında veya haşlayarak tüketilmesi bu aşamada diğer yöntemlerden daha sağlıklı olduğu söylenmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.