RMG Büyük Beden Kadın Portal

Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmelidir?

18.06.2019
408

Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmelidir? Armut Vücut Tipine Sahip Olanlar Nasıl Giyinmelidir?Ters Üçgen Vücut Tipine Sahip Olanlar Nasıl Giyinmelidir? merak edilen soruları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Vücutlarındaki kusurlardan şikayetçi olanlar, daha şık gözükmek isteyenler ve giyinmeyi bir yaşam tarzı haline getirenler öncelikle vücut tiplerini belirlemek zorundadır. Vücut tipinin özellikleri belirlendikten sonra vücut tipine uygun giyim parçaları seçilerek vücuttaki kusurlar saklanabilir ve daha dikkat çekici bir görünüm yakalanabilir.

Armut Vücut Tipine Sahip Olanlar Nasıl Giyinmelidir?

Geniş kalçalara ve ince bir bele sahip olan kadınlar; armut vücut tipine sahip olmalarıyla tanınırlar. Dünyadaki kadınların yarıdan fazlası bu vücut tipine sahiptir. Bu vücut tipine sahip olan kadınların kalça ve bel arasındaki dengeyi sağlaması ve bel kıvrımlarını ön plana çıkartması önerilmektedir. Armut vücut tipi; karışık renklerden ve karmaşık desenlerden uzak durmayı gerektirir. Tunik vb uzun parçalarla beraber kemer gibi bel kıvrımlarını ortaya çıkaracak aksesuarlara yer verilmelidir. Ayrıca, vücudun alt kısmına vurgu yapacak koyu renkli kıyafetler tercih edilmelidir. Parlak ve göz alıcı renklerdeki kıyafetlere ise vücudun üst bölgesinde yer verilmelidir.

Ters Üçgen Vücut Tipine Sahip Olanlar Nasıl Giyinmelidir?

Ters üçgen vücut tipi; dar kalçalara ve geniş omuzlara sahip kadınların vücutlarına verilen isimdir. Uzun bacaklara sahip kadınlar; bu özellikleriyle dikkat çekerler. Hatta, uzun bacakların gövdeden bile daha çok dikkat çektiği bilinmektedir. Bu yüzden, uzun bacaklara ve geniş omuzlara sahip kadınların tercihlerini aşağı doğru genişleyen eteklerden ve gövdeyle bacak arasında denge sağlamak için düşük bel pantalonlardan yana kullanması tavsiye edilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.