RMG Büyük Beden Kadın Portal

Elbise Seçiminde Göbek Bölgesi Nasıl Gizlenir?

Elbise Seçiminde Göbek Bölgesi Nasıl Gizlenir?

Büyük beden elbise seçimi sırasında en çok akılda soru işareti yaratan durumlardan biri göbek bölgesidir. Etkileyici bir görüntünün ortaya çıkabilmesi için bu bölgenin mümkün olduğu kadar gizlenmesi gerekir. Aşağıdaki maddelere uyum sağlayarak daha fit ve ince gözükmenize neden olacak elbise modellerine yönelenebilirsiniz:

Doğru Kumaşı Tercih Edin

Pamuk, keten veya ipek gibi kumaş çeşitlerini tercih etmeniz mantıklı bir karar vermenize neden olur. Bu kumaş türleri fazlalıkları gizlemek açısından ideal seçenekler arasında gösterilir. Mağazadan aldığınız kıyafeti deneme aşaması sırasında sizi rahatsız ediyorsa fazla sıkıysa onu almaktan vazgeçebilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissettiğiniz bir modeli tercih etmeyi denemeniz daha doğru olacaktır.

Koyu Renkleri Tercih Edin

Koyu renklerin her daim inceltici etkilerinin olduğu bilinen durumlar arasındadır. Bu sayede şişkinlikleri gizleme fırsatı elde edebilirsiniz. Aynı durum elbise seçimi sırasında da önerilmekte olup, göbek bölgesini gizlemek açısından tam olarak bekleneni verecektir.

Kemerli Modellere Yönelin

Göbeği gizlemek için kemerli elbise modellerinde karar kılabilirsiniz. Bu modeller karnın gizlenmesine neden olurken, dikkat çekici bir bölge olmasının önüne geçer. Özellikle ince kemerli elbise modelleri amacınıza ulaşmak için daha doğrudur.

Dikkati Aksesuarlara Çekin

Öte yandan bu alanda karşınıza çıkacak bir diğer seçenek ise, dikkati farklı aksesuarlara çekmektir. İddialı bir fular modeli seçebilir, büyük bir çanta modeli edinebilir veya hareketli aksesuarların yardımı ile dikkati dağıtmayı başarabilirsiniz. Özellikle tercihinizi desenli aksesuarlardan yana kullanmanız bu alanda tam olarak bekleneni almanız için ideal olacaktır.

Bacak Boyunu Uzun Göstermek İçin

Başka hilelerin yardımı ile göbeği gizleme fırsatı yaratabilir ve daha ince bir görüntünün oluşmasına yol açabilirsiniz. Bacak boyunu biraz daha uzun gösterebilmek adına tercihinizi topuklu ayakkabı modellerinden yana kullanabilirsiniz. Bu alanda rahat bir seçimin yapılması kadınlara tavsiye ediliyor. Gün boyunca kendinizi daha rahat ve zinde hissedeceğiniz topuklu ayakkabı modellerini tercih etmeniz daha doğru bir seçim yapmanıza neden olur. Topuk boyutunu ise yine bu kurala uygun olarak rahatlığı ön plana alarak düşünebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.