RMG Büyük Beden Kadın Portal

Düğün Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Düğünler için abiye kıyafet satın alırken dikkat etmeniz gereken birçok kriter bulunmaktadır. Giyeceğiniz kıyafet; her şeyden önce kimin düğünü olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Yakın bir arkadaşınızın düğünü için giyeceğiniz kıyafet ile uzak akrabanızın düğünü için satın aldığınız kıyafetler aynı olmamalıdır. Türk toplumunda bu tür detayların dikkate alındığını vurgulamalıyız.

Düğün Elbisesi Seçimi Nasıl Olmalı?

Uzak bir akrabanızın düğününe gidiyorsanız ölçülü davranmalısınız. Mini veya midi boy elbiseler; tam olarak bu konsept için uygundur. Metalik jarse kumaşlardan tasarlanan elbiseler sayesinde farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Siyah renk tercih etmelisiniz. Mini boy elbise tercih ediyorsanız daha hareketli bir model olabilir.

Yakın arkadaşınızın düğününe gidiyorsanız hem rahat hem de gösterişli bir kıyafet tercih etmelisiniz. Bütün günü arkadaşınızla beraber geçireceğiniz için oturup kalkarken sorun çıkarmayacak türden bir elbise olmalıdır. Yüksek topuklu ayakkabılarınız kesinlikle olmakla beraber babetleri de yanınızdan ayırmamalısınız. Bu noktada, düğün mekanının da önemli olduğuna değinelim. Kır düğünü konsepti varsa şifon kumaşlardan yapılan çiçek desenli uçuş uçuş elbiseleri tercih edebilirsiniz. Salon düğünleri için balık model elbiseler favoriniz olmalıdır. Saten kumaşlı elbiselere öncelik tanımalısınız. Dekolte tercihiniz, zarif ve yerinde olarak kendisini göstermelidir.

Kız kardeş veya kuzen pozisyonunda olduğunuz düğünlerde gelinden sonraki en şık kadın siz olmalısınız! Bu tür konseptlerde beyaz ve krem renkli elbiseler yerine daha canlı ve mevsime uygun renklere sahip elbiselerden yana tercih yapmalısınız. Ayrıca, neredeyse düğün sahibi olduğunuz için elbiseniz de ağır, kusursuz ve özgün olmalıdır. Başka kadınlarla pişti olmamalısınız. Derin yırtmaçlı, pileli ve uçuş uçuş elbiselerden yana tercih yapabilirsiniz. Prenses model olarak adlandırılan tek omuz uzun kollu, ipek pileli tül kumaşla hazırlanan elbiseler; size tam uygun olan modellerdir. Saten kumaşlardan tasarlanan pul işlemesi bulunan modeller sayesinde gecenin en şık ve ağırlık sahibi kadını olmayı başarabilirsiniz!

Son olarak, hangi elbiseyi tercih ederseniz edin, elbisenin kesiminin vücut tipinize uygun olduğu konusunda hemfikir olmalısınız. Yaz mevsiminde yapılan bir düğüne katılıyorsanız siyah abiye elbiseler yerine açık renkli elbiseleri tercih edin!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.