RMG Büyük Beden Kadın Portal

Davet Elbisesi Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Düğün ve davetler sayesinde kadınların davet elbisesi almak adına bahaneleri olmaktadır. Davet elbisesinin hem şık, hem vücuda uygun hem de ekonomik olması gerekmektedir. Aynı zamanda, davet elbiselerinin ömrünün çok uzun olmadığına da değinmeliyiz. Bunun sebeplerinden birisi, kadınların aynı elbiseyi birden çok kez giymekten sıkılmasıdır. Sonuç olarak, bir süre sonra, elbiselerin elden çıkartılması ve yerine yenilerinin alınması ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu noktada, büyük beden davet elbisesi satın alırken birtakım kriterlere dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmalıyız!

Davet Elbisesi Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

  1. Davet elbisesi satın almadan önce elbiseyi hangi davette giyeceğiniz konusunda iyice düşünmelisiniz. Örneğin, evde yapılacak bir nişan töreni için taşlı veya abartılı detaylara sahip bir elbiseyi satın almanıza gerek yoktur. Bu tür hareketlerin sizi demode göstereceğini eklemeliyiz. Hangi aktivite için elbise aldığınızı bilmeli ve davetin sizin için ne kadar önemli olduğu konusunda kararlı olmalısınız.
  2. Davet sahibi ile ne kadar yakın olduğunuz; davet elbisesinin seçiminde önem taşımaktadır. Zorunluluktan katıldığınız bir törende sade ve basit bir siyah elbise giyebilirsiniz. Ancak, çok yakın arkadaşınızın düğününde çok daha gösterişli bir kıyafet giymek zorundasınız. Bunun yanı sıra, bilhassa düğünlerde nedime konseptine uymalısınız. Düğün sahibinin yakınlarıyla aynı renkte kıyafet giyme mecburiyetiniz olmaktadır. Bunun dışındaki durumlarda, davet sahibi ile aynı renge sahip olmayan bir kıyafet tercih etmelisiniz.
  3. Davetin yapılacağı mekana uygun bir kıyafet tercih etmelisiniz. Örneğin, düğün salonundaki bir düğüne koyu renkli, ağır taş detaylı bir kıyafetle gitmek doğru bir tercih olabilir. Ancak, kır düğününe uçuş uçuş adı verilen hareketli, mini boy bir elbiseyle gitmeniz mantıklı olacaktır. Görkemli davetlerde ise kuyruklu tuvaletleri tercih etmek doğrudur. Doğum günleri için ise abiye olmayan, günlük hayatta da giyilebilecek türden kıyafetleri tercih etmelisiniz.
  4. Davet elbisesi seçiminizi mevsime uygun olarak yapmalısınız. Örneğin, yaz aylarında kadife veya pelerinli bir elbiseyi tercih ettiğiniz takdirde oldukça rahatsız olursunuz. Kış aylarında ise mini boy ve kolsuz elbiselerin sizi bir miktar zorlayacağını ifade etmek gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.