RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Bedenli Kadınların Uzak Durması Gereken Kıyafetler

Büyük Bedenli Kadınların Uzak Durması Gereken Kıyafetler

Kişinin vücudunu tam olarak tanıması ve buna uygun bir şekilde giyinmesi oldukça önemlidir. Özellikle büyük beden kadınların her türlü kıyafet seçimi konusunda oldukça özenli davranması gerekir. Daha iyi bir etki yaratabilmek için aşağıdaki parçalardan da kesinlikle uzak durulması gerekecektir.

Pileli Kıyafetler

Büyük bedenler için elbise modellerinde sıklıkla kullanılan pileler, vücudu olduğundan daha kilolu gösteren seçenekler arasındadır. Özellikle göğüs ve kalçalarınız büyükse, bu tarz kıyafet seçimleri ile tamamen vedalaşmanız lazımdır.

Parlak Kıyafetler

Parlak saten, payet, gümüş ve altın kıyafet tipleri tüm dikkatlerin üstünüze çekilmenize neden olur. Dokulu yapıya sahip olduğundan dolayı ise daha kilolu gösterecektir. Bu nedenle vücuttaki fazlalıkları mümkün olduğunca saklamak isteyen kişiler kesinlikle bu türden uzak durmaya bakmalıdır.

Yatay Çizgiler

Yatay çizgilere sahip olan kıyafetleri tercih etmek kilolu kadınların ısrarla kaçınması gereken hatalar arasındadır. Tür fark etmeksizin yatay çizgiler daha kalın ve geniş gösterir. Özellikle minyon olanların bu kıyafetlere dolabında yer vermesi daha hatalı bir sonuca neden olacaktır.

Kadife Kumaşlar

Kilolu kadınların kaçınması gereken şeyler arasında kadife kumaşa sahip olan kıyafetlerde vardır. Büyük bedenler için kaban, pantolon vs. gibi parçalarda çok sık bir şekilde karşımıza çıkan bu kumaş, vücudun daha geniş gözükmesine yol açıyor. Bu yılın modaları arasında olan kadifeyi eğer yine de kullanmak isterseniz, daha çok ayakkabı ve saç aksesuarı gibi alanlarda kullanabilirsiniz.

Bol Kıyafetler

Uzun boylu ve zayıf olmayanların bol kıyafetleri tercih etmesi, daha kilolu gözükmesine neden olacaktır. Bol kıyafet zaten yapısı gereği kilolu gösterdiğinden dolayı, tercihinizi kalın kumaşlardan yana yaparsanız daha da kilolu gözükmenize neden olur. Bu nedenle üst ve alt giyimde bol kıyafetin aynı anda kullanılmamasına özen göstermeniz gerekiyor. Bunun için bir denge kurarak kombini o şekilde ortaya çıkarmaya bakmalısınız. Üst giyim için bol bir kıyafet tercih ettiyseniz, alt giyimde daha dar bir Jean tercih edebilirsiniz. Veya bol bir pantolon tercih ettiyseniz, üzerinize tam olarak oturan bir bluz satın alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.