RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Bedenli Kadınların Kaçınması Gerekenler

26.10.2019
289

Büyük bedenli kadınların daha ince gözükebilmesi için bazı durumları dikkate alması gerekir. Özellikle giyim konusunda bilmeden yapılan bazı yanlışlar nedeniyle daha kilolu gözükmek kaçınılmaz bir hale gelebilmektedir. Aşağıdaki durumlara dikkat edilerek büyük beden için giyim biraz daha basit bir hale çekilebilir:

Düğmeli Pantolon Modelleri

Düğmeli pantolon modelleri büyük beden kadınların dikkat etmesi gereken konular arasında bulunuyor. Katlı bir yapıya sahip olduğundan dolayı göbek bölgesinin daha iri gözükmesine yol açabilir. Bunun yerine fermuarlı pantolon modellerinde karar kılınarak, biraz daha ince bir görüntü ortaya çıkarılabilir.

Dar Kapriler

Dar pantolon modelleri büyük beden kadınların fazlalıklarının daha çok ön plana çıkmasına neden olduğundan riskli modeller arasında yer alıyor. Özellikle kapri olarak belirlendiğinde bacakların biraz daha kısa gözükmesine neden olabileceğinden beklenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu pantolon modellerinin yerine, ne bol ne de dar pantolon modellerinde karar kılınabilir. Bu sayede fazlalıkların daha basit bir şekilde gizlenmesi mümkün bir hale gelmiş olacaktır.

Kısa Ceketler

Kısa ceket modelleri büyük bedenlerin kaçınması gerekenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Üst bedeni kesen bu ceketler, boyun biraz daha kısa gözükmesine yol açıyor. Öte yandan fazlalıkları kapatmak isteyenler içinde iyi bir fikir olmadığını belirtmek gerekir. Kısa ceket modellerinin yerine, kalçanın altında ceket modellerinin tercih edilmesi daha mantıklı bir hareket olacaktır. Bu sayede üst bölümde yer alan yağların gizlenmesi mümkün bir konu haline gelirken, geniş kalçalarında gizlenmesi söz konusu olabilir. Ceketlerin diğer avantajı ise kısa yoldan şık bir kombin oluşturmaya yardımcı olmasıdır. Bu sayede yorulmadan ve herhangi bir zahmet yaşamaya gerek kalmadan daha rahat şartlar altında şık bir kombin oluşturma imkanınız doğmuş olur.

Parlak Renkler

Büyük bedenliler için giysi seçimi önemli olduğu kadar, renk seçiminin de doğru olarak yapılması gerekir. Parlak renkler bu tarz kadınlara asla uygun olmayan renkler arasında yer alıyor. Fazlalıkların daha çok ön plana alınmasına neden olan renkler yerine, koyu renklerde karar kılmak daha mantıklı bir hareket olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.