RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Bedenli Kadınlar İçin Gömlek Tavsiyeleri

24.10.2019
38
Büyük Bedenli Kadınlar İçin Gömlek Tavsiyeleri

Gömleklerin her kadın için vazgeçilmez bir giyim parçası olduğunu ifade etmek gerekir. Gömlek giymenin birden çok avantajı bulunmaktadır. Her şeyden önce, gömlek çeşitleri bir hayli fazladır. Bu sayede, renk, model ve desen bakımından birçok alternatif arasından istenilen gömleğin tercih edilmesi mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, gömlekler, her mevsimde ve her ortamda giyilebilme özelliği taşımaktadır. Ofis hayatında etek ve ceketlerle beraber kullanılması mümkündür. Bunun yanı sıra, günlük hayatta jeanlerle ve skinny pantolonlarla kullanılması söz konusu olmaktadır. Gömleklerin ne kadar işlevsel giyim parçası olduğunu öğrendikten sonra büyük bedenli kadınlar için de en uygun giyim parçaları arasında gömleklerin bulunduğunu ifade etmeliyiz.

Büyük Bedenli Kadınlar Hangi Gömlekleri Tercih Etmeli?

İpek, dantel ve şifonlardan tasarlanmış gömlekler; büyük bedenli kadınların kurtarıcısı olmaktadır. Bu tür gömleklerin bilhassa özel günlerde ve gece davetlerinde giyilmesi söz konusudur. Kalem eteklerle ve dar paça pantolonlarla bu tür gömleklerin kombin haline getirilmesi oldukça uygun olacaktır. Bunun yanı sıra, bu tür gömleklerin mini eteklerle kombin haline getirilmesi de mümkündür. Mini etek ve ipek veya dantel gömlek kombinine kalın çoraplar veya botlar eklemek; farklı bir tarz arayan büyük bedenli kadınlar tarafından tercih edilecektir.

Büyük beden gömlek tercihi yaparken çiçek desenli gömleklere de gereken önem verilmelidir. Çiçek desenli gömleklerin şık ve romantikliği aynı anda taşıdığını vurgulamak gerekir. Büyük bedenli kadınların çizgili ve geometrik desenli gömlekleri tercih etmesine de rastlanmaktadır. Ancak, daha yumuşak ve gündelik bir tarz yaratmak isteyenlerin bu tarza sahip olduğunu vurgulamak gerekir. Buna ek olarak, çizgili gömlek tercih ederken enine veya dikine çizgili olmasının farkları bulunmaktadır. Bilhassa olduğundan daha ince gözükmek isteyenlerin bu detaya önem vermesi şarttır.

Büyük beden gömlek modelleri arasında leopar desenli olanlar fark yaratmaktadır. Bilhassa iddialı bir dış görünümü hedefleyen kadınların tercihi bu gömleklerden yana olmaktadır. Dar pantolonlarla giyilebilecek bir gömlek arayanlara yarasa kollu ve etek ucu kalça hizasında biten modelleri tavsiye etmek gereklidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.