RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Bedenli Kadınlar İçin Elbise Modelleri

20.02.2020
50

Büyük bedenli kadınlar elbise seçimi konusunda zorluk yaşayabilirler. Bu konuda doğru bir seçimin yapılabilmesi için vücut tipinin dikkate alınması gerekir. Bu sayede daha doğru bir sonuç ortaya çıkarken, vücudun biraz daha ince gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Armut Vücut Tipi İçin Elbise Seçimi

Armut vücut tipinde basenler geniş, üst beden ise dardır. Bu nedenle daha dengeli bir görüntünün oluşmasına dikkat edilmesi gerekir. Vücutta dengeli bir görüntüyü oluşturmak için eteği kabarık elbise modellerinde karar kılmanız doğru bir seçim olur. A tipi elbise modeli armut tipi için uygun olan elbise modelleri arasındadır. Özellikle küçük desenli elbise modellerini tercih ederek çok daha iyi bir görüntünün oluşumuna zemin hazırlayabilirsiniz.

Eğer bel kalınsa düşük belli modeller sizin için daha uygundur. Bu elbise modelleri bel bölgesindeki fazlalıkların örtülmesine yardımcı olur. Ayrıca Retro tarzındaki modellerle modaya çok daha uygun seçimlerde bulunabilirsiniz.

Kısa Gövde İçin Elbise Seçimi

Eğer üst beden alt bedene nazaran biraz daha kalınsa bu durumu örtmek için A kesim elbise modellerinde karar kılabilirsiniz. Bu tarz elbise modelleri üst bedenin daha uzun gözükmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca üst bedenin daha hareketli gözükmesini sağlamak için V yaka elbise modellerinde de karar kılmayı düşünebilirsiniz.

Kum Saati İçin Elbise Seçimi

Kum saati vücut tipinde bel ince omuz ve basenler aynı genişliğe sahiptir. Bu nedenle kum saati vücut tipine sahip olan kişilerin diğerlerine nazaran daha avantajlı olduğunu belirtmek gerekir. Zira her türlü elbise modelini çok iyi bir şekilde taşıyabilirler. Ancak kum saati için daha uygun olacak elbise modelleri arasında pileli etekli ve kemerli elbiseler vardır. Bu tarz elbise modelleri belin daha ince gözükmesine yardımcı olur. Öte yandan kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar için ideal olan elbise modelleri arasında V yakalı elbise modelleri de bulunur. Bu tarz elbise modelleri üzerinden çok daha dengeli bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Büyük beden elbise seçimi yapılırken ayrıca daha çok küçük desenli elbise modellerinde karar kılınması gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.