RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Bedenlerin Uzak Durması Gereken Kıyafetler

19.02.2020
50

Büyük bedenli kadınların giyim alışverişi sırasında daha dikkatli davranması gerekir. Zira bazı parçalar kilonuzun daha fazla gözükmesine neden olabilecek etkiye sahiptir. Özellikle yeniden forma girinceye kadar aşağıdaki parçalardan uzakta durarak daha ince bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

Straplez Kıyafetler

Straplez kıyafetler büyük bedenli kadınlar için riskli seçenekler arasındadır. Tişört, bluz veya abiye olduğu fark etmeden olduğunuzdan daha kilolu gözükmenize yol açar. Bu nedenle yeniden ideal kilonuza ulaşana kadar straplez parçalarla vedalaşmanız mantıklı bir seçim olacaktır.

Çizgili Etek ve Pantolonlar

Dikey çizgili etek ve pantolonlar kilonuzu daha yüksek gösterecek riskli seçenekler arasındadır. Özellikle pantolon konusunda bu tarz çizgili modellere yönelmek alt bedende bulunan fazlalıkların daha kolay şekilde ortaya çıkmasına neden olur. Alt bedende fazlalıklar bulunuyorsa ve mümkün olduğunca bu fazlalıkları saklamayı düşünüyorsanız bu tarz modellerden uzak durmanız faydalı olacaktır. Öte yandan kilolu kadınlar için yüksek bel pantolonlar daha idealdir. Düşük bel pantolonlar ise basen bölgesindeki fazlalıkların daha basit bir şekilde ortaya çıkmasına neden olur.

Doğru Desen Seçimi Yapın

Büyük beden giyim konusunda diğer dikkat edilmesi gereken hususlardan biride doğru desen seçimidir. Zira bazı desenler olduğunuzdan daha kilolu gözükmenize neden olacağından mutlaka kaçınmanız gereken seçenekler arasındadır. İri desenlere sahip olan çeşitli parçalar geniş gözükmeye yol açar. Bunun yerine daha küçük desenlere sahip olan parçalarda karar kılabilirsiniz. Eğer gerçekten iri desenli parçaları giymekten hoşlanıyorsanız, alt bedende koyu renkleri tercih ederek dengeli bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ama alt ve üst bedende iddialı desenlerin kullanılması kilonuzun daha fazla gözükmesine yol açacaktır.

Abartılı Takı Kullanmak

Özellikle çok sayıda ve büyük aksesuarlar kullanmak göğüsleri büyük olan kadınların kaçınması gereken durumlar arasında bulunur. Zira bu takıların kullanımından sonra beklenmeyen görüntünün alınması kaçınılmaz olacaktır. Abartı takılardan mümkün olduğunca kaçınarak bunun yerine daha sade takılarda karar kılmak daha doğrudur. Abartılı takı modellerinden hoşlananlar ise kombininde daha çok koyu renkleri tercih ederek dengeli bir görüntü oluşturmayı deneyebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.