RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Bedenlere Özel Stil Önerileri

Büyük bedenler için giyim oldukça zorlayıcı konulardan biridir. Bazı konulara dikkat edildiği takdirde büyük beden giyimde zahmetsiz şıklık elde edilebilir. İşte çok daha göz kamaştırıcı bir stil ortaya çıkarabilmek için mutlaka dikkate almanız gereken o konular:

Küçük Desenli Kıyafetlere Yönelin

Desen seçiminde daha çok küçük desenlere yönelmeniz, ince bir görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olur. Çizgili desenler çoğu zaman kilolu gösterse de, her çizgili kıyafet için bu durum geçerli değildir. İnce çizgili kıyafetler şişman göstermezken doğru bir şekilde kombinlendikleri takdirde çok daha ince bir görüntünün ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Tabi bunun için vücut tipinin doğru olarak tespit edilmesi oldukça önemli bir konudur.

Bol Kıyafetlere Yönelin

Bol kıyafetler kiloları saklamanın ideal yollarından biridir. Vücudun kilolu bölgelerinin çok daha ince gözükebilmesi için bol kıyafetlerde karar kılınması mantıklı olacaktır. Özellikle salaş giysi türleri kolay bir şekilde kombin edilebildiğinden dolayı bu konuda pratik bir seçim olacaktır.

İnce Gösteren Renkler

Sadece siyahın zayıf gösterdiği algısı son derece yanlıştır. Siyaha ek olarak lacivert, kahverengi gibi çeşitli renk seçenekleri de zayıf gözükmenize neden olur. Bu nedenle dolabınızı sadece siyah kıyafetlerle doldurmak yerine çok daha farklı renk seçimlerinde bulunabilirsiniz. Koyu renkli kıyafetleri renkli kıyafetlerle kombin etmeniz başarılı bir sonucun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu sayede çok daha dengeli bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Dengeli Görüntü Ortaya Çıkarın

Vücut tipinizin ne olduğunun herhangi bir önemi olmadan amacınız kum saati gibi dengeli bir görüntünün ortaya çıkması sağlamak olmalıdır. Bu nedenle yapılması gereken ilk şey vücut tipinin tespitinin yapılmasıdır. Böylelikle kendi vücut tipinize çok daha uygun giysi parçalarını bulmuş olursunuz. Kalça büyük ve bacaklar kalınsa dar kesim üst giysi modeli ve geniş bir etek doğru kombin oluşturmanıza neden olacaktır. Omuzlarınız genişse daha çok kayık yaka modellerle omuzların genişliğini gizlemeyi uygun görebilirsiniz. Yani vücut tipinin doğru bir şekilde belirlenmesi ve buna uygun olarak özel seçimlerin yapılması oldukça önemli bir konudur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.