RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Bedenler İçin Doğru Elbise Modelleri

20.10.2019
16
Büyük Bedenler İçin Doğru Elbise Modelleri

Büyük beden kadınların giyim konusunda kafası sıklıkla karışabiliyor. Özellikle vücudunu tam olarak tanımayanların bu alanda yanlış seçimler yapması olasıdır. Büyük bedenli kadınların kıyafet konusunda rahat bir seçim yapmak için sıklıkla tercih ettiği elbiseler için aşağıdaki seçeneklere yönelmek mantıklı olacaktır.

A Tipi Elbise Modelleri

A tipi elbise modelleri büyük bedenli kadınlar için oldukça avantajlı modellerden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle vücudunun alt kısmında fazlalık bulunan kişiler için ideal olan bu modeller, bu alanın gizlenmesine neden olduğundan dolayı tavsiye edilir. Elbise konusunda daha risksiz bir seçim yapmak isteyenler için ideal olacak A tipi elbise modelleri her mevsime uygun olduklarından dolayı da oldukça avantajlı seçeneklerden biridir.

V yakalı Elbise Modelleri

Elma tipinde bulunan kadınlar için son derece ideal olan bu elbise tipi, vücudun üst kısmında bulunan fazlalıkların gizlenmesine yardımcı oluyor. Özellikle geniş omuzlara ve büyük göğüslere sahip olan kadınların elbise seçiminde bu modelleri tercih etmesi başarılı bir sonuç almasına neden olacaktır. V yakanın avantajı sadece elbise modellerinde geçerli olmayıp, diğer üst giyimlerde de büyük bedenler için harika sonuçlar ortaya çıkarır. Kısa yoldan daha zarif ve ince bir görüntü ortaya çıkarmak isteyen kişiler bu nedenle tercihini V yaka elbise modellerinden veya V yaka üst giyimden yana kullanabilirler.

Kemerli Elbise Modelleri

Kum saati vücut tipi için son derece uygun olan bu elbise tipi, belin daha çok vurgulanmasına neden olur. Özellikle ince beli ve geniş kalçaları olanların mutlaka denemesi gereken bu modeller, fazlalıkların kapatılması için önerilen parçalar arasında yer alır. Ancak daha etkili bir görüntünün ortaya çıkabilmesi için kemer tipinin ince olarak seçilmesi lazımdır. Kalın kemerli büyük beden elbise modelleri kaba bir görüntü ortaya çıkarırken, aynı zamanda belin daha kalın gözükmesine neden olacağından riskli modeller arasında yer alır. Bu nedenle kemer genişliğinin iki parmak genişliğini geçmemesinde fayda vardır. Bu sayede daha etkileyici bir görüntünün ortaya çıkması kaçınılmaz bir hal almış olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.