RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Beden Tesettür Giyim Nasıl Olmalı?

15.10.2019
24
Büyük Beden Tesettür Giyim Nasıl Olmalı?

Her giyim modelinde olduğu gibi tesettür giyimde de büyük beden seçimi mümkündür. Ancak, büyük beden seçimi yapılırken yanlış davranıldığını söylemek gerekir. Büyük beden kadınların bilhassa basen ve bel bölgesinde kilo fazlalıkları bulunmaktadır. Bu özelliğe sahip olan kadınların fazla kilolarını kapatmak adına geniş kalıba sahip modelleri tercih ettiği bilinmektedir. Ancak, böyle tercihler, kadınların fazla kilolarını kapatmak yerine tam aksine daha kilolu gözükmesine sebep olmaktadır.

Büyük beden tesettür giyim detaylarına dikkat ederken bilhassa vücut hatlarını ortaya çıkarmayacak giyim parçalarının ön plana çıkarılmasına çalışılmalıdır. Detay ve süs bakımından çok fazla öğe içeren kıyafetlerin söz konusu detayların olduğu kısma dikkatleri toplaması mümkün olmaktadır. Bu yüzden, aksesuarlı kıyafetlerden uzak durmak gerekir. Bunun yanı sıra, bedenine tam olan ölçülerdeki modellerin tercih edilmesi doğru olacaktır. Bedenine küçük veya büyük gelen modelleri tercih edenlerin elbisenin modelini kaybetmesi söz konusu olacaktır.

Tesettür Giyimde Büyük Beden Detayları

Tesettür büyük beden giyimde önemli konuların başında basen gizleme gelmektedir. Basen gizlemek isteyenlerin yapması gereken şey; basen dışındaki farklı bölgelere dikkat çekmektir. Basen kısmı geniş, üst kısımları dar olan elbise modellerinin basen gizleme konusunda oldukça başarılı olduğunu vurgulamak gerekir. Buna ek olarak, basenlerin üst kısımlarındaki detaylı aksesuarlar sayesinde dikkatlerin basen bölgesinden uzaklaştırılarak bu bölgeye çekilmesi mümkün olmaktadır.

Tesettür büyük beden giyimde basen kısmı gizlemek isteyenlerin çok açık renkleri tercih etmekten kaçınması gerekmektedir. Bunun sebebi, koyu renklerin basenlerin gizlenmesini sağlıyor olmasıdır. Buna ek olarak, desenli kumaş tercihi yapanların kumaş üzerindeki desenlerin küçük desenlerden oluşmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü, küçük desenli modellerin göz yanılsamasına sebep olduğu bilinmektedir. Bu sayede, vücudun geniş hatlarının olduğundan küçük görünmesi mümkün olacaktır. Basen veya bel bölgesinde genişlik olan kadınların enine çizgili ve desenli modellerden kaçınması tavsiye edilmektedir.

Yukarıdaki unsurlara dikkat ederek büyük beden tesettür giyimde başarılı kombinler oluşturma şansına sahip olabilirsiniz. Buna ek olarak, vücut ölçülerinize uygun olan modellerden yana tercih yapmanız tavsiye edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.