RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Beden Kadınlar İçin Uygun Ceket Önerileri

Ceket ve deri ceketler; soğuk havanın etkisini gösterdiği kış mevsiminde ve bahar aylarında sıklıkla kullanılan giyim parçaları arasında bulunmaktadır. Ceket ve deri ceketlerin büyük beden kadın giyiminde de sıklıkla tercih edildiğini ifade etmek gerekir. Büyük beden ceket modelleri; yalnızca soğuktan korunmak adına tercih edilmez. Buna ek olarak, vücuttaki birtakım fazlalıkların gizlenmesi adına işleve sahiptir. Bel ve karın bölgesindeki fazlalıklarından rahatsız olan kadınların ceketler sayesinde bu fazlalıkları kamufle etmesi mümkün olmaktadır.

Büyük Bedenli Kadınlar Hangi Ceketleri Tercih Etmeli?

Büyük beden giyim söz konusu olduğunda kadınların daha dikkatli olması gerekmektedir. Ceketler; günlük hayatta kurtarıcı işlevine sahip olan giyim parçalarıdır. Ancak, büyük bedenli kadınlar için vücuttaki fazlalıkların gizlenmesinde etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra, ceket ve deri ceketler sayesinde büyük bedenli kadınların vücut hatlarını ortaya çıkarması mümkündür.

İnce gözükmek isteyen büyük bedenli kadınların kalın kumaşlı ceket modellerinden uzak durması tavsiye edilmektedir. Kalın kumaşlı ceketlerin tam tersi bir etki yaratması söz konusudur. Çünkü, kalın kumaşlı ceketler; bir kadının olduğu bedenden iki beden daha büyük gözükmesine sebep olmaktadır. Tüvit tarzı kumaşa sahip olan ceketlerin daha işlevsel olduğu savunulabilir. Ayrıca, bu tipteki ceketlerin bir kadını olduğundan daha ince gösterdiği bilinmektedir.

Büyük bedenli kadınların ceket tercihi yaparken dikkat etmesi gereken bir başka mevzu ise ceketin etek boyudur. Bilhassa basen ve kalça bölgesinde fazlalıkları olan kadınların ceketin etek boyunun kalçalarını kesmemesine özen göstermesi gerekir. Ceketin etek boyunun kalçayı kesmesi demek bir kadının kalçalarının olduğundan daha geniş gözükmesine sebep olacaktır. Büyük beden ceket tercihi yapılırken kalça ve basen bölgelerini tam örten modellerin ön plana çıkartılması tavsiye edilmektedir.

Büyük beden ceketlerde olduğu gibi büyük beden deri ceket seçimi yapılırken de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu noktada, siyah deri ceket tercihi yapmak mantıklı olacaktır. Siyah deri ceket;hem her türlü kombinle uyum sağlar hem de koyu renklerin genel özelliğinden dolayı kişinin olduğundan daha ince gözükmesine neden olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.