RMG Büyük Beden Kadın Portal

Büyük Beden Hamile Giyim

03.10.2019
26
Büyük Beden Hamile Giyim

Her kadının olduğu gibi büyük bedenli kadınların da hamile kaldıktan sonra gebelik dönemine uygun kıyafetler giymesi gerekir. Tekstil sektörünün gelişmesine paralel olarak anne adayları; vücut ölçüleri ve bedenlerinden bağımsız olarak aradıkları her türlü kıyafeti bulma şansına erişirler. Bir başka deyişle, normal vücut ölçülerine sahip olan kadınlar ne giyiyorsa büyük bedenli kadınların da onları giymesi söz konusu olmaktadır.

Büyük Beden Hamile Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Büyük beden hamile giyiminde önemli olan anne adayının kıyafetler içerisinde rahat etmesidir. Anne adayını sıkmayacak, terletmeyecek ve bunaltmayacak kıyafetler tercih edilmelidir. Anne adayının kıyafet içerisinde rahat hareket ediyor olması şarttır. Aksi takdirde, hem anne adayının hem de bebeğin sağlıklarının kötü etkileneceğini söylemek mümkündür.

Büyük beden hamile giyiminde kumaş seçimi büyük önem taşımaktadır. Vücudu terletmeyecek ve cildi havasız bırakmayacak kumaşlardan yana tercih yapılmalıdır. Dar, naylondan üretilmiş ve sıkı kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Bu tip kıyafetlerin kaşıntıya sebep olması mümkündür. Büyük bedenli kadınların gebelik döneminde pamuk, yün ve ketenden yapılmış esnek dokulu ve seyrek dokunmuş kıyafetleri tercih etmesi gerekir. Bu tip kumaşların doğal madde olması sağlık açısından önemli bir avantajdır.

Büyük beden hamile bir kadın olarak cildinizi sarmayacak, terleme, bakteri ve mantar oluşumuna sebep olmayacak kıyafetlerden yana tercih yapmalısınız. Bu dönemde, hormonlardan kaynaklı olarak vücut ısınız normalden çok daha yüksek olacaktır. Buna ek olarak, kilo olarak fazlalıklarınız olduğunu hesaba katarsak kumaş seçimine ve rahatlığa çok dikkat etmek zorundasınız. Büyük bedenli bir kadın olarak bu dönemde terlemeden dolayı kötü kokularla muhattap olmak zorunda kalabilirsiniz. Bu bakımdan, seyrek dokulu, hava alan, vücudu sıkmayan ve mümkünse açık renkli kıyafetlerden yana tercih yapmalısınız.

Büyük bedenli kadınların kilo fazlalıklarının olduğu bölgeler basen, göbek ve kalça olarak bilinmektedir. Söz konusu bölgelerin hamilelik döneminde de en çok kilo alınan bölgeler olduğunu eklemek gerekir. Bu noktada, büyük beden hamile giyim konusunda yapmanız gereken hamileler için özel olarak üretilen büyük beden pantolon modellerini tercih etmektir. Buna ek olarak, büyük beden etek giymek, doğru bir tercih olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.