RMG Büyük Beden Kadın Portal

Armut Vücut Tipine Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

15.07.2019
166
Armut Vücut Tipine Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Armut vücut tipi Akdeniz kadınlarında en yaygın olan vücut tipi olarak bilinir. Kalçaya göre daha dar omuzlara sahip olan bu kadınlar, ince beli ve dolgun kalçaları vardır. Kıyafet seçimi konusunda vücut tipinin düşünülerek buna uygun bir kararın verilmesi öneriliyor. Bu sayede vücuda tam olarak oturan ve fazla kısımların kapatılmasına neden olacak görüntü ortaya çıkabilir. Armut vücut tipine sahip olan kadınların daha iyi bir seçim yapmaları için aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekecektir.

Canlı Renkleri Tercih Etmeye Çalışın

Üst giyimde canlı renklere yer verilmesi armut vücut tipine sahip olanlar için daha iyi bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Bu üstler sayesinde omuzları vurgulama şansı yakalayabilir ve vücutta daha dengeli bir görüntünün oluşmasına yol açabilirsiniz. Öte yandan doğru yaka seçiminin yapılması gerekecektir. Bazı yaka tipleri üst bölümü daha iyi bir şekilde vurgulama için daha iyi bir yere sahiptir. Kayık yakalar omuzları vurgularken, V yaka modellerde boyun ve göğüs bölümünün vurgulanmasına neden olur.

Bol Üstlerden Uzak Durun

Armut vücut tipi giyim konusunda bol kıyafetlerden kesinlikle uzak durmalıdır. Zira bu kıyafetler üst bölümün biraz daha geniş gözükmesine neden olacak yanlış seçimler arasında yer alır. Bele vurgu yapmak ve daha ince bir görüntünün oluşabilmesi için mümkün olduğu kadar bele oturan modellere yönelenebilirler. Ayrıca bol pantolon seçimleri de bu kişiler için kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına yol açar. Armut vücut tipinde kalçalar geniş olduğundan dolayı bol pantolon modelleri beklenmeyen bir görüntü ortaya çıkarabilir.

A şeklindeki Elbise Modelleri

Kıyafetlerin vücuda tam olarak oturması ve uyum sağlaması için vücut tipine göre seçilmesi önemlidir. Armut vücut tipine daha uygun olan elbise tipi ise A şeklidir. Bu model vücuda tam otururken, belin daha ince gözükmesine yol açar. Özellikle bel kısmında fazlalık olduğunu düşünen kişiler daha kısa yoldan iyi bir sonuç alabilmek adına A tipindeki elbise modellerinde karar kılabilirler. Hareketli aksesuarların yardımı ile daha iddialı bir kombin oluşturma şansınız olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.